SportBenzema golom u 88. minuti spasio prvaka u velikom derbiju

Benzema golom u 88. minuti spasio prvaka u velikom derbiju

U derbiju 26. kola španske La Lige između Atletica i Reala u Madridu, gradski rivali su podijelili plijen pošto su odigrali neriješeno 1:1.

Igrao se 15. minut kada je Llorente odlično probio po desnoj strani i uposlio Luisa Suareza, Urugvajac je zatim hladnokrvno riješio situaciju “jedan na jedan” i doveo svoj tim u vodstvo.

Nakon toga, jedinu zanimljivu situaciju u prvom poluvremenu vidjeli smo u samom finišu kada je sudija Alejandro Hernandez poslije pregledanog VAR snimka odlučio da ne dosudi penal za Real zbog igranja rukom Felipea.

Nastavak meča donio je nešto rizičniju igru pulena Zinedinea Zidanea, pa je tako Atletico koristio prostor na polovini Reala i u dva navrata zapretio preko Carrasca i Suareza.

Kraljevski klub je dočekao svoju šansu kada je Benzema umalo savladao Oblaka, ali je Slovenac reagovao sjajno i odbranio dva uzastopna udarca.

To kao da je najavilo ono što će se desiti u 88. minutu, Karim Benzema je započeo akciju i uz malo sreće odigrao dupli pas sa Casemirom nakon čega je Francuz rutinski sproveo loptu u mrežu, prenosi SCsport.

Bio je to gol koji je i postavio konačnih 1:1, ali i dao nadu da nas čeka veoma uzbudljiva šampionska trka u La Ligi.