SportNogometBešiktaš, Genk i Celta u četvrtfinalu Evropske lige

Bešiktaš, Genk i Celta u četvrtfinalu Evropske lige

Izuzetno sadržajno prvo poluvrijeme utakmice u Istanbulu otvorio je gol glavom napadača Bešiktaša Aboubakara na asistenciju Talisca.

Sredinom prvog dijela Babel je udvostručio prednost Turaka, a na 2:1 smanjio je devet minuta kasnije Elyounoussi. Asistent je bio Cissokho.

Bešiktaš je šest minuta prije odlaska na odmor ostao s igračem manje jer je direktan crveni karton dobio strijelac prvog gola na večerašnjem susretu Aboubakar.

Imali su Grci inicijativu u drugom poluvremenu, ali je petnaest minuta prije kraja svojim drugim golom Babel riješio pitanje putnika u četvrtfinale.

Uspio je Bešiktaš do kraja postići još jedan gol. Strijelac je bio Tosun na novu asistenciju Talisca.

Genk i Gent odigrali su 1:1 u revanš utakmici osmine finala, a domaći su s ukupnim rezultatom 6:3 našli svoje mjesto u četvrtfinalu Evropske lige.

Domaći su bili bolja ekipa u prvom poluvremenu što su krunisali golom Castagne u dvadesetoj minuti utakmice.

U drugom poluvremenu i Gent se probudio, ali jedino što su stigli napraviti je izjednačujući gol šest minuta prije kraja meča, koji je postigao Verstraete.

Bh. reprezentativac Danijel Milićević propustio je utakmicu zbog povrede.

Celta je slavila u oba susreta protiv Krasnodara pa s ukupnim rezultatom 4:1 plasirala se u četvrtfinale.

Rusi su u prvom poluvremenu imali veći posjed lopte, ali bez konkretnih prilika pa se na odmor otišli bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Španci su krenuli znatno ofanzivnije što su i krunisali golom već nakon sedam minuta igre u nastavku. Strijelac je bio Mallo.

Pitanje pobjednika ove utakmice riješio je deset minuta prije kraja meča Aspas, koji je udvostručio prednost Celte na asistenciju Guidettija i ujedno postavio konačni rezultat.

Krasnodar je utakmicu okončao sa deset igrača jer je Kabore pred sami kraj dobio drugi žuti karton pa je morao ranije pod tuš.