SportNogometBez golova u duelu Liverpoola i Bayerna

Bez golova u duelu Liverpoola i Bayerna

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka između Liverpoola i Bayerna na Anfiledu nije bilo pogodaka. Salah je u 12. minuti imalo solidan pokušaj, ali Neuer se nije dao prevariti. Već u narednom napadu Bavarci su imali stopostotnu priliku kada je Matip nespretno zahvatio loptu na petercu i zamalo je savladao Alissona, koji je nekako uspio da odbrani. Golman Liverpoola se poigravao u 16. minuti, ali Bayern to nije kaznio, jer je udarac Comana pogodio vanjski dio mreže. Redsi su uzvratili osam minuta kasnije, ali udarac glavom Salaha otišao je pored gola. Domaći su kolosalnu priliku propustili u 33. minuti. Lopta se sretno odbila do Manea, ali je senegalski napadač sa samo nekoliko metara, traljavo šutirao pored gola. Gnabry je na drugoj strani solidno šutirao sa distance tri minute kasnije, ali Alisson nije imao većih problema. Mane je u 38. minuti pokušao efektno, makazicama, ali samo preko gola. Liverpool je sjajnu akciju izveo u 41. minuti, ali Matip nije uspio da dobro zahvati loptu iz dobre pozicije i na odmor se otišlo bez golova. Nastavak nije bio tako uzbudljiv, a prvi ozbiljniji pokušaj bilježimo u 59. minuti kada je Gnabry odlično šutirao sa 20-ak metara, ali lopta je prohujala preko gola. Do kraja gotovo da nije bilo pravih prilika i ostalo je 0:0.