SportOstali sportoviBez iznenađenja kod tenisera u osmini finala Wimbledona

Bez iznenađenja kod tenisera u osmini finala Wimbledona

Andy Murray i Nick Kyrgios su trebali odigrati najzanimljiviji i najneizvjesniji duel današnjeg programa na Wimbledonu. Zahvaljujući odličnoj igri Britanca, meč je bio sve samo ne neizvjestan a završio je Murrayjevom pobjedom 3:0. Iako se očekivao napet i neizvjestan meč, Any Murray u osmini finala Wimbledona pomeo je Nicka Kyrgiosa s laganih 3:0. Najneizvjesnije je bilo u prvom setu u kojem se igralo gem za gem sve do samog kraja, kada je Murray napravio brejk i došao do 7:5 i vodstva od 1:0.
Murrayju je bilo trebalo svega 26 minuta da osvoji drugi set i dođe do ubjedljivog vodstva od 2:0. Drugi teniser svijeta u njemu je slavio rezultatom 6:1, te tako došao na korak od pobjede. Odmah na početku trećeg seta, Murray je napravio brejk i poveo sa 2:1, a tu prednost nije ispuštao do kraja.
Propustio je dvije meč lopte, ali je iskoristio treću i tako lakše od očekivanog došao do pobjede u ovom duelu. Murray će se u četvrtfinalu Wimbledona sastati sa Tsongom, koji je bez borbe zauzeo svoje mjesto među osam najboljih jer mu je Gasquet predao meč pri rezultatu 4:2 u prvom setu.
Plasman u četvrtfinale ostvarili su i Federer, Čilić, Querrey, Raonić i Pouille. Maratonski meč između Veselya i Berdicha prekinut je pri rezultatu 2:2 nakon tri sata igre.