SportRukometBez iznenađenja prvog dana rukometnog EP u Poljskoj

Bez iznenađenja prvog dana rukometnog EP u Poljskoj

Počelo je EP za rukometaše u Poljskoj i prvog dana takmičenja nije bilo iznenađenja, ali su odigrana dva vrlo neizvjesna duela. Islanda je pobjedio Norvešku 26:25, golom desetak sekundi prije kraja. Domaćin Poljska se neočekivano mučila protiv podmlađene Srbije i na kraju je bilo 29:28 za Poljake, uz promašeni sedmerac Srbije u posljednjoj minuti. Hrvatska se mučila sa Bjelorusijom u prvom poluvremenu, ali je u drugom zaigrala bolje i slavili su sa 27:21. Branitelj naslova Francuska se sa Makedonijom mučila sve do desetak minuta prije kraja kada je bilo nerješeno, a onda furiozna završnica Trikolora i pobjeda 30:23. Danas se igraju mečevi prvog kola u preostale dvije grupe. U grupi C će se sastati: Španija – Njemačka i Švedska – Slovenija, a u grupi D Mađarska – Crna Gora i Danska – Rusija.