SportDržavni TimBiH - Estonija 4:0

BiH – Estonija 4:0

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Trening centru NSBiH u Zenici pred oko 300 gledatelja pobijedila selekciju Estonije rezultatom 4:0. Izabranice selektora Valentina Plavčića pokazale su nadmoć, te na kraju sasvim zasluženo došle do prvog trijumfa. Već u prvom dijelu igre nogometašice BiH riješile su pitanje pobjednika. Od prve minute su krenule agresivno i napadački, a u toj se igri gošće iz Estonije nikako se nisu snašle. Prvi pogodak i vodstvo naše reprezentacije desilo se u šestoj minuti, kada je Milena Nikolić sjajnim udarcem u lijevi gornji matirala golmana gostiju za vodstvo naše selekcije od 1:0.  Imbi Hoop je drugi put kapitulirala u 36. minuti. Nakon centaršuta Eldine Ahmić mrežu je zatresla ponovo Milena Nikolić, ovaj put rutinski sa pet metara za 2:0. Do kraja prvog dijela postignut je još jedan pogodak, ponovo u glavnoj ulozi Milena Nikolić, koja sa sedam metara glavom na centaršut Amne Lihović postiže svoj treći gol za ubjedljivih 3:0 za BiH, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, BiH je napadala čitavo vrijeme, dok su se Estonke branile i pokušavale iz kontranapada ugroziti gol Envere Hasanbegović. Konačan rezultat od 4:0 u 73. minuti je postavila Antonela Radeljić sjajnim udarcem sa 17 metara u lijevi gornji ugao.