SportDržavni TimBiH prvak Evrope u sjedećoj odbojci

BiH prvak Evrope u sjedećoj odbojci

Bosna i Hercegovina na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj osvojila je deveto evropsko zlato u sjedećoj odbojci! Izabranici Mirze Hrustemovića u finalu su savladali  domaćina Njemačku rezultatom 3:0 i na taj način, bez izgubljenog seta na prvenstvu, po deveti put se okitili titulom prvaka Starog kontinenta. Najneizvjesniji je bio treći set koji je protekao dosta izjednačeno, međutim kapiten Sabahudin Delalić i ostali zlatni momci slavili su 25:23 ne dajući Nijemcima nadu da će igru moći odvesti u četvrti, pa i peti set. Šta još reći o ovim momcima, koji su istinski ponos naše domovine. Raduj se Bosno i Hercegovino!

Bosna i Hercegovina 3:0 Njemačka (25:22, 25:22, 25:23)