SportDržavni TimBiH u baražu: Kipar - BiH 2:3

BiH u baražu: Kipar – BiH 2:3

Nogometna reprezentacija BiH izborila je plasman u baraž kvalifikacija za EP, nakon što je u utakmici posljednjeg kola u Nikoziji savladala selekciju Kipra sa 3:2 Bila je to vrlo teška i stresna utakmica u kojoj se dogodilo nekoliko preokreta sa sretnim završetkom za našu selekciju. Poveli smo u 13.minuti golom Medunjanina i činilo se da držimo meč pod kontrolom, ali onda se bude i Kiprani, pa preko Charalambidisa i Mytidisa dolaze do preokreta. Srećom, u samom finišu prvom dijela Medunjanin svoj drugim golom donosi izjednačenje. U drugom dijelu je BiH igrala sigurnije u odbrani, a gol za pobjedu i konačnih 3:2 je postigao Milan Đurić i to samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru. U Briselu je Belgija savladala Izrael sa 3:1, dok je Vels sa 2:0 bio bolji od Andore, tako da je na kraju Belgija prva, Vels drugi, a naša selekcija treća i ide u baraž. Žrijeb baraža će biti obavljen u nedjelju i BiH će biti nosilac, a mogući protivnici su Slovenija, Mađarska, R.Irska i Norveška.