SportNogometBlamaža Rome u Norveškoj, izgubio i Totenhem

Blamaža Rome u Norveškoj, izgubio i Totenhem

Poslije dvije pobjede u prva dva kola, Roma je gostovala u Norveškoj protiv domaćeg Bodo Glimta i doživela pravu blamažu – domaći su slavili sa čak 6:1.

Jeste Žoze Murinjo kombinovao sa sastavom tima, ali opravdanja za ovakav poraz ne može da bude, pogotovo za igru u drugih 45 minuta.

Bodo je poveo već u osmoj minuti golom Boteima, a dvanaest minuta kasnije Patrik Berg je duplirao prednost domaćih.

Roma je preko Pereza u 28. minutu uspjela da uzvrati i očekivalo se da će u nastavku pokušati da dođe do preokreta, pogotovo poslije trostruke izmjene u poluvremenu, kada su ušli Kristante, Šomorudov i Mhitarijan.

Ali, već u 52. minutu Boteim postiže svoj drugi gol za 3:1, na asistenciju Sampsteda sa desne strane. Poslije tog gola, Murinjov tim kao da se potpuno predao, pa su u periodu od 71. do 80. minuta domaći postigli još tri gola, preko Solbakena, Pelegrina, pa opet Solbakenakoji je svojim drugim golom postavio konačnih 6:1.

Bodo se ovom pobjedom probio na prvo mjesto Grupe C sa sedam bodova, a Roma ima šest na drugom mjestu.

Iznenađenje i u Grupi G, gde je Totenhem poražen kao gost od nizozemskog Vitesea, rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Vitek u 78. minutu meča. Poput Rome, i Totenhem je igrao u izmjenjenom sastavu, a najviše se osjetilo odsustvo Harija Kejna u napadu.

Za to vrijeme, francuski Ren je u istoj grupi kao gost savladao slovenačku Muru sa 2:1 i probio se na prvo mjesto u grupi sa sedam bodova, ispred Vitesea sa 6 i Totenhema sa 4 boda, dok je Mura bez bodova poslije tri kola.

Andrija Živković je donio pobjedu PAOK-u na gostovanju u Kopenhagenu, rezultatom 2:1. Danci su već u devetom minutu ostali bez isključenog Grabare, posle čega je Živković u 19. minutu asistirao Sidkleju za vodeći gol, a onda je u 38. minuti srbijanski internacionalac pogodio za 2:0. U nastavku, Biel je u 80. minutu ublažio poraz Kopenhagena.

PAOK je vodeći u Grupi F sa 7 bodova, Kopenhagen na drugom ima 6.

U grupi B, Anortozis i Flora su u Nikoziji podijelili bodove, bilo je 2:2. Domaći su poveli golovima Deletića u 25. i Popovića u 28. minutu, a bod Estoncima doneo je Sapinen golovima u 38. i 80. minutu meča. Ovo je i jednima i drugima prvi osvojeni bod u grupi.