SportBoateng i Ribery nisu mogli ni zamisliti ovako ludu utakmicu na debiju...

Boateng i Ribery nisu mogli ni zamisliti ovako ludu utakmicu na debiju u Firenci

Nogometaši Fiorentine i Napolija su odigrali fenomenalan meč 1. kola nove sezone Serije A u Firenci, a gosti su na kraju slavili sa 4:3.

Već u 9. minuti domaći su golom Erika Pulgara sa bijele tačke poveli sa 1:0 nakon što je prethodno glavni sudija na asistenciju VAR-a odlučio da dosudi penal za ovaj tim.

Napoli je nakon toga bio puno bolji tim na terenu, a u 38. minuti je stigao do izjednačenja kada je Dries Mertens postigao sjajan gol za 1:1.

Pet minuta nakon toga gosti su stigli do potpunog preokreta nakon što je sudija dosudio penal u njihovu korist, a siguran je bio Lorenzo Insigne za vodstvo od 2:1.

Početkom drugog poluvremena Fiorentina je stigla do izjednačenja kada je Nikola Milenković nakon ubačaja iz kornera glavom postigao gol za 2:2.

Ipak, samo četiri minute kasnije Napoli je poveo sa 3:2 kada je na asistenciju Insignea, Jose Callejon postigao gol.

Fiorentina je u 65. minuti stigla do novog izjednačenja kada je Kevin-Prince Boateng sa 20-tak metara postigao gol za 3:3. Boateng je samo četiri minute ranije ušao u igru.

Međutim, slavlje domaćih navijača je trajalo samo dvije minute s obzirom da je Lorenzo Insigne postigao gol za vodstvo Napolija od 4:3. Franck Ribery je u ekipi Fiorentine u igru ušao u 78. minuti.

Do kraja utakmice oba tima su imala prilke da postignu još poneki gol, ali se rezultat nije promijenio pa su Napolitanci stigli do prva tri boda u novoj sezoni.