SportRukometBorac poražen od Vardara u SEHA ligi

Borac poražen od Vardara u SEHA ligi

Rukometaši Borca poraženi su večeras u Boriku od ekipe Vardara rezultatom 31:42 u okviru 18. kola SEHA lige. Gosti su od samog starta nametnuli jak ritam i brzim kontrama pravili razliku na terenu. Osim početnog vodstva Borca, ostatak meča protekao je u znaku makedonske ekipe. U 15. minutu bilježimo najveću prednost Vardara u prvom poluvremenu (7:13), a do kraja prvih 30 minuta banjalučki tim je uspio samo da smanji zaostatak (15:20). Veliku razliku u kvalitetu gosti pokazuju u uvodnim minutama drugog perioda kada prave seriju 8:1, nakon čega je trener Banjalučana zatražio tajm aut. Ni to nije puno pomoglo crveno-plavima, ali su u nastavku meča barem pružili dostojan otpor iskusnom timu Vardara. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Makedonaca, koji u daljem takmičenju zasigurno ciljaju na najviši plasman. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bio je Dibirov sa 7 postignutih golova, pratili su ga Cindrić i Dujshebaev sa 6 golova, dok je kod domaćina najraspoloženiji bio mladi Ćeranić sa 7 golova. Crveno-plavima ovo je bio 11 poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja. Narednu utakmicu Banjalučani će, takođe, odigrati u SD Borik, a protivnik će im biti Meshkov Brest.