SportRukometBorac rutinski savladao Lokomotivu

Borac rutinski savladao Lokomotivu

Rukometaši Borca su večeras ubjedljivom i dominantnom igrom stigli do ubjedljivog trijumfa nad Lokomotivog iz Brčkog od 34:22. Od prvog minuta “crveno-plavi” su nametnuli svoj ritam i pokazali ko je gazda u “Boriku”. Vrlo raspoloženi Subotić na početku zaustavio je sve šuteve gostiju, što su njegovi saigrači iskoristili i u prvih šest minuta došli do ubjedljivih 4:0.

Prvi gol Brčaci postižu tek u sedmom minutu iz sedmerca, za 4:1. Nastavio je Subotić da izluđuje protivničke igrače, a razlika u korist Banjalučana iz minuta u minut je rasla. Ništa nije promijenio ni minut odmora koji su zatražili sa klupe Lokomotive, tako da su rukometaši Borca m:tel na isteku 14. minuta došli do plus osam, 10:2.

U drugom dijelu prvog poluvremena došlo je do opuštanja u igri domaćih, što su Brčaci iskoristili i do odmora smanjili zaostatak na 15:9.
Preslikan početak utakmice vidjeli smo i u prvim minutama drugog poluvremena. Ponovo su domaći dominirali, s tim što je među stativama udarce igrača Lokomotive zaustavljao Arman Beširević.

I ponovo su serijom 4:0 “crveno-plavi” otvorili nastavak i ponovo je Lokomotiva prvi gol postigla tek u sedmom minutu i smanjila na 19:10. Visoka prednost omogućila Mirku Mikiću da pruži šansu igračimakoji su prvih 30 minuta proveli na klupi, što su oni odlično iskoristiti, a prvenstveno Vladan Đurđević, koji je rešetao gol Brčaka.

Do prve dvocifrene prednosti rukometaši Borca m:tel dolaze u 41. minutu, 22:12, a sedam minuta kasnije i do dvostruke prednosti, 26:13. Do kraja susreta, domaći su odigrali rutinski i ostvarili ubjedljiv trijumf, kojim su ostali u borbi za vrh tabele Premijer lige BiH.

Iako je igrao samo u drugom dijelu, Vladan Đurđević najefikasniji je igrač utakmice sa 10 golova, Dakić je postigao šest pogodaka, a Slađan Subotić u prvih 30 minuta zaustavio je 10 šuteva protivnika.

Na drugoj strani, Purić je postigao četiri pogodaka.