Lokalne TemeSportBordo vremeplov 1997.godine / FK Sarajevo - NK Bosna 0:0

Bordo vremeplov 1997.godine / FK Sarajevo – NK Bosna 0:0

Na današnji dan 1997. godine FK Sarajevo je u sklopu 19. kola Prve lige BiH remizirao na Grbavici sa NK Bosna Visoko, rezultatom 0:0.

Derbi susret 19. kola između Sarajeva i Bosne, izazvao je veliku pažnju publike, pa je oko 7.000 navijača, od čega njih 200 iz Visokog, poprilično ispunilo tribine Grbavice. I Sarajevo i Bosna tražili su trijumf kojim bi zadržali priključak za vodećim Čelikom.

Prva prilika na utakmici viđena je u 10. minuti, kada kapiten Sarajeva, Almir Turković izvodi slobodan udarac sa oko 18 metara, ali pogađa samo prečku Džafićevog gola. Nekoliko trenutaka kasnije prijetio je i Smječanin, ali bez uspjeha.

Gosti u 30. minuti ostaju sa igračem manje nakon što je Mirsad Mujkić laktom udario Mešetovića, sudija Bačinović mu pokazuje put u svlačionicu. Sarajevo je do odlaska na odmor pokušalo da iskoristi brojčanu prednost, prijeteći preko Avdića i Čenana, ali je Džafić u oba navrata bio siguran.

Početak drugog poluvremena nije donio veća uzbuđenja, a onda je u 69. minuti drugi žuti karton dobio i vezista Bosne, Elvir Rahimić. Gosti su tako ostali sa tek devetoricom fudbalera na terenu i činilo se da će 20 minuta, koliko je ostalo do kraja, biti dovoljno Hadžiahmetovićevim fudbalerima da dođu do trijumfa, ali to se nije desilo. Sarajevo je u preostalih dvadeset minuta napadalo svim snagama, lopta gotovo da nije napuštala polovinu terena koja je pripadala Visočacima, ali bez uspjeha. Repuh je u 76. minuti pogodio stativu, nekoliko minuta kasnije u prilikama su bili Gogalić i Ihtijarević, ali je Džafić oba puta sjajno intervenisao i tako opravdao status igrača utakmice.

Na fotografiji je prikazan razgovor Elvira Rahimića, Almira Turkovića i Nermina Vazde sa sudijom Osmanom Bačinovićem nakon jednog oštrog starta gostujućih fudbalera.