SportBorussia gubila 0:3, a na kraju osvojila bod

Borussia gubila 0:3, a na kraju osvojila bod

Borussija Dortmund nadoknadila je veliki zaostatak protiv Paderborna u utakmici 12. kola njemačke Bundeslige. Gosti su imali prednost od tri gola nakon prvog dijela utakmice, ali u nastavku Milioneri su uspjeli doći do remija (3:3).
Streli Mamba je u petoj minuti priredio šok domaćim navijačima. Raphael Guerreiro je dva puta prijetio Paderbornu, ali je u 37. minuti Mamba postigao svoj drugi gol. U 43. minuti već je bilo 0:3, a strijelac je bio Gerrit Holtmann.

Nakon samo dvije minute igre u nastavku, Jadon Sancho je smanjip na 1:3. Nakon toga Marco Reus i Mats Hummels su imali šanse, ali rezultat se nije mijenjao. Na drugom strani i dalje najopasniji bio je Mamba.

Redale su se prilike Milionera, a onda je u 84. minuti veoma lijep pogodak postigao Axel Witsel. Sudija je produžio utakmicu četiri minute, a u trećoj minuti nadoknade Reus je postavio konačnih 3:3.