Lokalne TemeSportBosna Centrotrans pobjedila Turbinu sa 48:6, na poluvremenu nestvarnih 28:0.

Bosna Centrotrans pobjedila Turbinu sa 48:6, na poluvremenu nestvarnih 28:0.

Rukometaši Bosne Centrotrans su počeli svoj nastup u novoj sezoni Prve rukometne lige Federacije, grupa Jug. Prvi protivnik je bila Turbina iz Jablanice i već premijerna utakmica u novom prvenstvu je pokazala u kakav jad od lige je Bosna Centrotrans prošle sezone ispala i samo se možemo nadati da je Turbina zaista ubjedljivo najlošija, jer ako ima neko još slabiji, onda se definitivno takmičenje može nazvati cirkusom. Ali visočkim rukometašima valja igrati i danas su upisali tu prvu pobjedu u utakmici koja bi mogla ući u istoriju pa prepuštamo Zdenki Antoviću da „iskopa“ podatak, da li je nekada zabilježeno nešto slično. Uglavnom, na poluvremenu ove utakmice je rezultat bio 28:0, a prvi gol gostiju smo čekali do 40.minute i tada je rezultat glasio 34:0. Nekih 200-tinjak gledalaca je ovacijama ispratilo prvi gol Turbine, a kasnije je trener Antović ubacio najmlađe igrače koje je imao na klupi, tako da su gosti uspjeli zabiti čak šest golova. Konačan rezultat je bio 48:6. Limo i Simić su zabili po šest golova, Omanović, Imamagić i Babić su postigli po pet, Čabaravdić, E.Jamaković i Bečak su postigli po četiri, Spahić i Imamović po tri, Alihodžić je dao dva gola, a Veledar jedan. U narednom kolu Bosna gostuje kod Čapljine.