Lokalne TemeSportBosna deklasirala Maglaj na otvaranju Premijer lige

Bosna deklasirala Maglaj na otvaranju Premijer lige

Rukometaši Bosne su na najbolji način počeli nastup u novoj sezoni, pobjedivši u okviru prvog kola Premijer lige BiH na domaćem terenu ekipu Maglaja sa 36:21(16:10). Samo prvih desetak minuta su gosti držal priključak, a onda je Bosna pojačala ritam i već na poluvremenu je bilo jasno da će upisati prvi trijumf. U drugom dijelu se ta prednost samo povećala na konačnih 15 golova razlike. Najefikasniji u redovima Bosne je bio Kapić sa 11 golova, odličan je bio i Čabaravdić sa sedam golova, dok je Harmandić pet puta bio strijelac. Treba izdvojiti i golmana Grču sa deset odbrana, ali i činjenicu da je visočki tim slavio ovako ubjedljivo bez povrijeđenih Travančića, Čole i Međića. Ova utakmica je bila i humanitarnog karaktera i posjeta na tribinama KSC”Mladost” je bila veoma dobra pa se iz RK”Bosna” zahvaljuju svima koji su došli i kupili kartu. U narednom kolu Bosna u subotu gostuje kod Konjuha u Živinicama, a naredne subote u Visoko dolazi Leotar.