SportRukometBosna je jesenji prvak, ali Gračanica ima isti broj bodova

Bosna je jesenji prvak, ali Gračanica ima isti broj bodova

Ekipa Gračanice je u utakmici 13. kola rukometne Premijer lige BiH na domaćem terenu savladala Derventu sa 32:27. Ovom pobjedom su se Gračanlije izjednačile na vrhu tabele s visočkom Bosnom, koja je jučer poražena u Boriku od Borca iz Banja Luke (28:23). Večeras je u pobjedničkom timu najefikasniji bio Dino Hamidović sa devet golova, a Omer Mehmedović je pogađao šest puta. Kod ekipe Dervente se istakao Zvjezdan Sibinčić sa devet golova. Gračanica i Bosna trenutno imaju po 30 bodova i dijele prvo mjesto.

Vogošća je uz dosta muke na domaćem terenu došla do pobjede nad Slogom iz Doboja, a konačni rezultat glasio je 37:33. Većim dijelom meča Sloga je vodila, a Vogošća stizala prednost, ali je na poluvrijeme ipak otišla s prednošću 18:17. U drugom dijelu se igralo uglavnom gol za gol, a meč je riješen devet minuta prije kraja kada domaći odlaze na +4. Završeno je 37:33.