SportKošarkaBosna Royal bolja od Kaknja

Bosna Royal bolja od Kaknja

Košarkaši Bosne Royal slavili su u Ligi 6 za prvaka Bosne i Hercegovine pobjedu nad Kaknjom rezultatom 78:67. Meč bolje otvaraju gosti iz Kaknja koji su kontinuirano imali prednost, ali ona nije bila veća, pošto domaći nisu dozvoljavali da se gosti odlijepe. U finišu prvog dijela domaći prave odličnu seriju i dolaze do vodstva na poluvremenu od sedam poena razlike. Treća četvrtina ponovo je donijela dramu jer je Kakanj zaigrao dosta bolje, ali su Studenti odličnom igrom u posljednjoj dionici došli do ključne prednosti koju na kraju nisu ispustili Eric Washington je predvodio Bosnu sa 21 poenom, dok je Josh O'Brien dodao 13. S druge strane Gaćeša je postigao 24 poena.