SportNogometBrazil bolji od Hrvatske na Anfieldu

Brazil bolji od Hrvatske na Anfieldu

Hrvatska i Brazil na mitskom Anfieldu odigrali su odličnu i zanimljivu prijateljsku utakmicu. Brazil je pobijedio 2:0 golovima Neymara u 69. i Firmina u 93. minuti. Hrvatska je odigrala fantastično prvo poluvrijeme, bila je bolji rival od Karioka, ali Lovren, Perišić i Rebić nisu uspjeli iskoristiti jako dobre šanse. Brazil je u prvih 45 minuta prijetio uglavnom preko danas fantastičnog Williana, no te je prilike zadnji red Hrvatske uglavnom čistio bez većih problema. U nastavku utakmice oba su selektora promiješali sastave, što je u dobroj mjeri promijenilo ritam utakmice. Brazil se tom rasporedu snaga puno bolje snašao, dok Hrvatska bez Modrića nije imala lidera na terenu i jako je teško uspijevala zadržati posjed. Neymar je dokazao da mu pauza od skoro četiri mjeseca nije uzela ništa od njegove nogometne čarolije. Zabio je stvarno prekrasan gol. U zadnjim sekundama utakmice, nakon velike pogreške Tina Jedvaja, Firmino je na svom Anfieldu postavio konačan rezultat.