SportNogometBrazil u polufinalu Copa Americe

Brazil u polufinalu Copa Americe

Reprezentacija Brazila plasirala se u polufinale Copa Americe boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:3) u susretu protiv Pargvaja, nakon što u 90 minuta igre nije bilo pogodaka.

Nakon što je u 58. minuti isključen Fabian Balbuena Brazilci su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli doći do pobjedničkog gola, pa je odluka pala u lutriji jedanaesteraca.

U odlučujućoj seriji Derlis Gonzalez bio je neprecizan za Paragvaj, a Gabriel Jesus pogodio je za pobjedu domaće momčadi.

Brazil će u polufinalu igrati protiv boljeg iz četvrtfinalnog ogleda Venezuele i Argentine, koji se igra u u petka.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Kolumbija – Čile i Urugvaj – Peru.