SportKošarkaBudućnost deklasirala Mornar u crnogorskom derbiju

Budućnost deklasirala Mornar u crnogorskom derbiju

U posljednjoj utakmici 18. kola ABA lige košarkaši Budućnosti su na svom parketu razbii Mornar sa 102:71. Ekipa Jasmina Repeše je od prve minute krenula silovito i u prvoj četvrtinu u dva navrata imala prednost od 12 razlike, ali su gosti do kraja četvrtine ipak uspjeli smanjiti prednost pa je prva četvrtina završena rezultatom 22:15. Na početku druge četvrtine Mornar uspijeva smanjiti na samo dva razlike, ali Budućnost ponovo ubacuje u brzinu više i na odmor odlazi sa velikih 16 razlike, rezultat je bio 48:32. U nastavku je uslijedilo potpuno razbijanje Mornara. Budućnost je na kraju treće četvrtine imala 29 poena prednosti, a u posljednjoj četvrtini su u jednom trenutku imali i 36 razlike. Na kraju je završilo 102:71 za Budućnost. Domaći tim je predvodio Edwin Jackson sa 18 poena, Cole je dodao 16, Bitadze je imao 14, dok je Nemanja Gordić postigao 11 poena. Kod Mornara Rebić i Waller su postigli po 19 poena. Budućnost se nakon ove pobjede nalazi na drugom mjestu tabele, dok je Mornar na sedmom mjestu.