SportKošarkaBudućnost iznenadila Zvezdu u Beogradu i povela u finalu ABA lige

Budućnost iznenadila Zvezdu u Beogradu i povela u finalu ABA lige

Beogradski Pionir je bio poprište prvog duela finalne serije ABA lige između domaće Crvene zvezde i Budućnosti. Gosti iz Podgorice su na kraju bili bolji i slavili rezultatom 80:76.  Od samog početka susreta se mogla gledati izuzetno neizvjesna i zanimljiva utakmice, ali je Budućnost djelovala nešto raspoloženije za igru. Prvu dionicu su gosti iz Podgorice riješili u svoju korist rezultatom 25:22, da bi Zvezda ipak u drugoj dionici uspjela preuzeti vodstvo. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Zvezde 38:37, da bi domaći početkom treće dionice došli i do +8.

Ipak, od tog momenta Budućnost igra puno bolje, preuzima vodstvo prije kraja treće dionice, a onda u početkom četvrte stiže i do prve dvocifrene prednosti (+10). Međutim, nije se Zvezda predavala, pa je tri minute do kraja, dobrom odbranom i poenima Lessorta i Jankovića, stigla na svega -3. Manje od dvije minute do kraja Zvezda, međutim, dopušta lagane poene Dollmanu, pa Budućnost ide na pet poena razlike (77:72). Budućnost je i u posljednji minut ušla sa pet poena prednosti, ali je Ennis vratio Zvezdu na -3 pola minute do kraja. Ipak, Nemanja Gordić uspijeva pogoditi jedno slobodno bacanje 17 sekudni prije kraja, a domaći promašuju dvije trojke u posljednjem napadu, pa je Budućnost slavila trijumf u prvoj utakmici finala. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi su bili Ivanović sa 20 i Nemanja Gordić sa 18 poena, dok je 13 dodao Dollman. Kod Zvezde se istakao Omić sa 14, dok je poen manje ubacio Rochestie. Naredna utakmica finalne serije se igra već večeras u Beogradu, dok se prvi susret u Podgorici igra u petak.