SportKošarkaBudućnost savladala Cedevitu i izborila finale ABA lige

Budućnost savladala Cedevitu i izborila finale ABA lige

Sinoć su majstoricu polufinalnog duela ABA lige igrale ekipe Cedevite i Budućnosti u Zagrebu, a na kraju su slavili gosti rezultatom 73:78. Utakmica je imala odličan naboj od početka do kraja.

Ni jedna ni druga ekipa se nisu štedile, a prvu četvrtinu su bolje otvorili domaći koji su istu slavili rezultatom 21:10. U drugoj se već ta prednost istopila, jer je Budućnost uspjela smanjiti na svega dva poena zaostatka, a rezultat na poluvremenu je glasio 41:39. Egal se nastavio i u trećoj dionici, gdje je Budućnost smanjila prednost domaćih na bod zaostatka i tako su ušli u samu završnicu meča, gdje se bukvalno igralo na jedan posjed.

Na kraju je ipak presudila smirenost ekipe Budućnosti koja je slavila rezultatom 73:78, a do trijumfa ih je predvodio Nemanja Gordić koji je postigao pet od posljednjih sedam poena svoje ekipe, uključujući bacanja za konačan rezultat.

Najviše poena u redovima Budućnosti je zabio Clark (19), dok je Gordić postigao 15 poena uz pet asistencija. Kod Cedevite najviše poena je postigao Cobbs (23). Tako je ekipa Budućnosti ukupnim rezultatom 2:1 osigurala finale ABA lige protiv Crvene zvezde, koja je u polufinalu bila bolja od Partizana.