SportKošarkaBudućnost savladala Crvenu zvezdu i ostala u igri

Budućnost savladala Crvenu zvezdu i ostala u igri

Košarkaši Budućnosti večeras su u trećoj utakmici finalne serije ABA lige savladali Crvenu zvezdu rezultatom 80:72, čime su produžili seriju za još najmanje jednu utakmicu. Nakon dvije pobjede Zvezde i to vrlo uvjerljivo, beogradski tim je prepun samopouzdanja krenuo i u večerašnjem meču, te je već nakon prve četvrtine vodio rezultatom 25:18, a u drugoj četvrtini je stigao do maksimalne prednosti rezultatom 46:34. Djelovalo je tada da će Zvezda već večeras završiti svoj posao, no domaći se nisu dali. Do poluvremena su smanjili zaostatak i stigli su na minus 5, a rezultat je bio 50:45 za goste.  U trećoj četvrtini, Budućnost je sjajnom serijom stigla do poravnanja a potom i vodstva rezultatom 66:58. Domaći su do kraja svoju prednost bez problema održavali te su slavili rezultatom 80:72. Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Norris Cole sa 20 poena, 7 skokova i 2 asistencije, dok je Zvezdu predvodio Kelvin Rivers sa 19 poena i po 2 skoka i asistencije.