SportKošarkaBudućnost ubjedljiva protiv Cedevite u Eurocupu

Budućnost ubjedljiva protiv Cedevite u Eurocupu

Budućnost koja je već ranije obezbijedila narednu fazu takmičenja je u posljednjem kolu Top 16 faze (Grupa G) Eurocupa potpuno nadigrala i ubjedljivo savladala Cedevitu rezultatom 84:52. Podgoričani su furiozno krenuli od samog starta susreta. Domaći su uspjeli ograničiti Cedevitu na samo šest poena u prvoj četvrtini, te su ovaj period riješili u svoju korist sa ubjedljivih 23:6. Uprkos nešto boljoj igri u drugoj dionici Cedevita nije uspjela smanjiti zaostatak do kraja prvog poluvremena, pa je Budućnost na odmor otišla sa +20 (43:23). Budućnost i treću dionicu počinje furiozno, pravi sjajnu seriju i stiže do visoke i, pokazat će se, nedostižne prednosti. Cedevita do kraja nije uspjela izbjeći težak poraz, pa su domaći slavili ubjedljiv trijumf. Pobjedničku ekipu je do pobjede predvodio Suad Šehović sa 14 poena, dok su po 10 dodali Kyle Gibson i Kyle Landry. Bh. košarkaš Nemanja Gordić je susret okončao sa devet poena na svom kontu. Kod Cedevite je jedini dvocifren bio Roko Ukić sa 10 postignutih poena, dok je devet dodao Filip Krušlin. Dzanan Musa i Andrija Stipanović su ubacili po šest poena.