SportDržavni TimBundesliga: Povratak Kolašinca, Bičakčiću prvi nastup! Šunjić standardan

Bundesliga: Povratak Kolašinca, Bičakčiću prvi nastup! Šunjić standardan

Nakon sinoćnjih mečeva u Bundesligi koje je obilježila “petarda” Lewandowskog večeras je odigrano preostalih pet utakmica šestog kola Bundeslige u kojima su kompletne nastupe upisala naša tri reprezentativca.

Prva pobjeda Šunjićevog Stuttgarta

Ekipa Stuttgarta je gostovala kod Hannovera u derbiju začelja, te upisala svoju prvu ovosezonsku pobjedu.

Iako su domaći poveli sa 1:0, Šunjićev tim je ubrzo poravnao, a zatim i preokrenuo rezultat u svoju korist. Stuttgart je ostvario pobjedu rezultatom 1:3 čime je prekinuo seriju negativnih rezultata.

Naš reprezentativac Toni Šunjić (26) je odigrao svih 90 minuta i u ovom meču.

Kolašinac “požutio” u pobjedi Schalkea

Fudbaleri Schalkea su na domaćem terenu ostvarili pobjedu nad E. Frankfurtom rezultatom 2:0.

Nakon tri utakmice na klupi, Sead Kolašinac (22) večeras je odigrao svih 90 minuta za Schalke.

Naš reprezentativac u finišu susreta zaradio je žuti karton.

Ovosezonski debi Bičakčića  u startnoj postavi

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić (25) večeras je po prvi put ove sezone zaigrao za ekipu Hoffenheima od prve minute.

Njegov tim je na domaćem terenu remizirao protiv Borussije Dortmund rezultatom 1:1.

Bičakčić je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Nakon šest kola Schalke je treći, Stuttgart 15., a Hoffenheim 17. tim Bundeslige.