SportNogometČarolija Mahreza iz slobodnjaka odvela Alžir u finale

Čarolija Mahreza iz slobodnjaka odvela Alžir u finale

Alžir je u veoma uzbudljivoj utakmici savladao Nigeriju sa 2:1 i plasirao se u finale Afričkog kupa nacija.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici je imala reprezentacija Alžira u 11. minuti kada je Bennacer odlično zahvatio loptu volejom, ali je igrač Nigerije uspio stići blokirati njegov šut.

Nakon toga je Bensebaini u 16. minuti dobro pucao glavom, ali je lopta otišla iznad gola, a u 29. minuti Bounedjah je dobro pucao, ali je njegov šut sjajno odbranio golman Nigerije.

Alžir je dominirao u prvom poluvremenu, a u 40. minuti je i stigao do vodstva nakon što je Troost-Ekong postigao autogol.

Nigerija je u nastavku zaigrala puno bolje, a u 71. minuti je stigla i do izjednačenja kada je dosuđen penal za ovu reprezentaciju, a Ighalo je bio precizan za 1:1.

Zatim je Alžir ponovo zaigrao bolje, a u 89. minuti je Sofiane Feghouli imao sjajnu priliku da postigne gol za pobjedu, ali je njegov šut otišao malo iznad prečke.

U 93. minuti Ismael Bennacer je imao novu veliku priliku da ponese Alžiru finale, ali je pogodio prečku.

Činilo se da ćemo gledati produžetke, a onda je u 95. minuti dosuđen slobodan udarac za Alžir. Loptu je uzeo Riyad Mahrez i sjajno pogodio za 2:1 i prolazak Alžira u finale Afričkog kupa nacija gdje ga čeka reprezentacija Senegala.