SportCassano: Ronaldo bi mogao dobiti zabranu igranja od dvije godine

Cassano: Ronaldo bi mogao dobiti zabranu igranja od dvije godine

Trener Juventusa Maurizio Sarri sinoć je u meču protiv Milana u 55. minuti iz igre izveo napadača Cristiana Ronalda, javlja Anadolu Agency (AA).

Međutim, Portugalac je u 87. minuti napustio stadion prije nego je utakmica i završena što je izazvalo pravu polemiku u Italiji.

Bivši italijanski nogometaš Antonio Cassano čak smatra da Ronaldo može dobiti i zabranu igranja od dvije godine, a ista kazna prijetila je i njemu.

“Otišao je prije kraja meča? To se nikako ne smije raditi zbog antidoping kontrole”, kazao je Cassano.

Ako se ovo ispostavi tačnim, Ronaldo bi zaista mogao biti kažnjen.

Prema pravilniku, izbjegavanje antidoping kontrole bilo bi kažnjivo jednako kao i odbijanje testa na droge.

Juventus je slavio rezultatom 1:0 golom Paula Dybale u 77. Minuti, igrača koji je u teren ušao umjesto Ronalda.