SportKošarkaCedevita opet iznenadila, igrao i Musa

Cedevita opet iznenadila, igrao i Musa

Cedevita je nakon slavlja protiv Efesa skinula još jedan veliki skalp. Naime, izabranici Veljka Mršića su slavili (68:77) na gostovanju kod Milana. Rezultat po četvrtinama je bio 11:21, 19:14, 20:14, 18:18). Goste je do trijumfa vodio Bilan sa 16 poena i šest skokova, White je ubacio 15 uz sedam skokova dok su još dvocifreni bili Babić sa 13 poena i pet skokova, te pet assistencija i Marko Arapović sa 11 poena i šest skokova. Nemanja Gordić je utakmicu završio sa četiri poena, dvije asistencije i jednim skokom dok se Džanan Musa nije upisao u listu strijelaca za jednu minutu koju je proveo na parketu. Na drugoj strani Gentile je ubacio 19, Simon je dodao 16 dok je Lafayette ubacio 14.

Olympiakos je na svom parketu deklasirao Limoges, bilo je 75:49. Rezultat po četvrtinama je bio 16:17, 12:12, 23:13, 24:7, a domaće je do pobjede vodio  Printezis sa 15, Young je ubacio 13, Strawberry 12 dok su po deset dodali Mantzaris i Spanoulis. Na drugoj strani jedini dvocifren bio je Culpepper sa deset ubačenih poena.

Real Madrid je u šokantnooj završnici slavio (101:99) protiv Bayerna. Rezultat po četvrtinama je bio 33:20, 18:31, 22:30, 28:18. Reyes i Rudy su ubacili po 20 poena, Llull je dodao 18 dok je Carroll ubacio 14. Na drugoj strani briljirali su Alex Renfroe i Nihad Đedović, ali to nije bilo dovoljno. Đedović je susret završio sa 22 poena, Renfroe je dodao poen manje dok je Rivers ubacio 15, a poen manje je imao Bryant.