SportKošarkaCedevita slavila, Musa bez promašaja

Cedevita slavila, Musa bez promašaja

Košarkaši Cedevite pobijedili su kao gosti Darussafaku 79:72 u susretu 2. kola Top 16 faze Eurolige. Dosta zanimljiv i uzbudljiv meč odigrala su ova dva tima, a na kraju su gosti slavili pobjedu Prvi period donosi nešto bolju igru domaćeg tima. Uspjeli su da steknu sedam poena prednosti, 26:19, ali Cedevita nije dopustila da se prednost dodatno poveća. Iako je domaći tim većim dijelom drugog perioda vodio, Cedevita je odličnim finišom uspjela na poluvrijeme da ode sa poenom prednosti, 40:39. Nastavak donosi doista zanimljivu utakmicu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na kraju je više sreće imao zagrebački tim. Prvu je Walker pogodio trojku za plus tri, da bi zatim s linije slobodnih bacanja potvrdili prvi trijumf u Top 16 fazi takmičenja. Džanan Musa je ponovo odigrao jako dobar meč. Igrao je osam minuta, ubacio pet poena, imao je tri skoka i bio je bez promašaj iz igre. Jacob Pullen je predvodio Cedevitu sa 25 poena, dok je Semih Erden kod domaćih ubacio 13.