SportKošarkaCedevita u zanimljivoj završnici savladala Igokeu

Cedevita u zanimljivoj završnici savladala Igokeu

Bh. predstavnik u regionalnoj ABA ligi ekipa Igokee, večeras je upisala novi poraz, a ovaj put je u Laktašima slavila Cedevita sa 78:73. Bolje je susret otvorio zagrebački tim, a prvu dionicu su riješili u svoju korist sa 21:15. Druga dionica nije donijela ništa bolju igru bh. predstavnika, pa je Cedevita na odmor otišla sa +12 (28:40). U nastavku ipak dosta dobra igra Igokee. Nošeni sjajnim Lukovićem počinju topiti prednost Cedevite, pa se ušlo i u jako neizvjesnu završnicu. Tada se bolje snalaze gosti, Cobbs postiže važne poene na minut prije kraja. Igokea je zatim imala napad za vodstvo, ali Anđušić pravi katastrofalnu grešku i poklanja posjed Cedeviti. Pobjedu Cedevite potvrđuju katić i Murić pogocima sa linije slobodnih bacanja. Cook je bio najefikasniji u redovima pobjednika sa 17 poena, dok je Andrija Stipanović ubacio 11, a kod domaćih se istakao Luković sa 22 poena. Ranije su danas pobjede ostvarili i Partizan i Crvena zvezda. Crno-bijeli su slavili protiv Cibone u Zagrebu sa 83:59, dok je Zvezda u Beogradu slavila protiv Olimpije sa 89:69.