SportNogometČelik i Sarajevo podijelili bodove na Bilinom polju

Čelik i Sarajevo podijelili bodove na Bilinom polju

Drugo kolo Premijer lige BiH završilo se večeras sa velikim derbijem na Bilinom polju, pred više od 10.000 navijača, između starih rivala Čelika i Sarajeva.

Na početku prvog poluvremena nije bilo velikog uzbuđenja po pitanju igre sa jedne i druge strane. Čelik je bio nešto bolji na samom početku.

U 12. minuti tim sa Bilinog polja je imao priliku da ugrozi gol gostiju nakon kornera, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku više prilika za Čelik. Crno-crveni su u 23. minuti igre imali šansu preko Grahovca, prebacio je Kovačevića, a Šerbečić sa gol-linije izbacio loptu.

Sarajevo nije baš najbolje otvorilo susret protiv domaćina koji je imao dobrih inicijativa na terenu.

U 28. minuti došlo je do kratkog prekida igre zbog dima uzrokovanog bakljadom domaćih navijača.

Nakon kratkog prekida utakmica je nastavljena prilikama Čelika, ali promjene rezultata nije bilo. Na pauzu se otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme

Na otvaranju drugog poluvremena Guzina je bio u velikoj šansi za goste. Poklonjena mu je lopta, ali nije uspio da zabije.

Sarajevo je nešto aktivnije u uvodnim minutama drugog poluvremena. U 62. minuti Ssjajan šut Hebibovića, ali odična odbrana Pavlovića.

Velika šansa za Sarajevo bila je i u 69. minuti. Guzina je izbio sam ispred Pavlovića, šutirao, ali bivši golman Bordo tima sjajno odbranio. U nastavku akcije dobar pokušaj Hebibovića ali lopta pogađa nekoga u bloku od domaćih igrača.

Bordo tim u nastavku igre bolje dominira na terenu od domaćih igrača.

U 80, minuti prilika za Čelik. Šut Blaževića sa velike udaljenosti, Vladan Kovačević brani krajnjim naporom snage i izbija loptu daleko od gola.

Pred kraj samog susreta velika šansa za Sarajevo. Šišić je sjajno izbacio Tatara, ali Pavlović još jednom spašava Čelik.