ZDKSportČelik nemoćan protiv Želje

Čelik nemoćan protiv Želje

Fudbaleri Željezničara uvjerljivo su savladali Čelik u posljednjoj utakmici 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Bilo je 4:0 za plave sa Grbavice koji su tako preskočili Zeničane na tabeli i sada zauzimaju šesto mjesto. Ni nakon 12 godina zenički Čelik nije uspio da slavi pobjedu na Grbavici, a Zeničani su jučer ispraćeni sa četiri gola u mreži. Željezničar ponovo nije impresionirao igrom, ali je ipak zasluženo stigao do trijumfa od 4:0 i tako zauzeo 6. mjesto na tabeli sa 20 bodova.

U prvom dijelu Čelik je bio ravnopravan protivnik, a čak je bio i konkretniji od domaćina. U 17. minuti Dedić je izašao sam pred Antolovića, ali je golman plavih sjajno reagovao i odbranio šut igrača Čelika. Tri minute kasnije Karić je sjajno šutirao, ali je prečka bila saveznik Željezničara, koji je u prvom dijelu zaprijetio preko Đelmića, Kokota i Kosorića, ali to nije zabrinulo Adilovića.
Početak drugog dijela u potpunosti je pripao plavima s Grbavice, a samo 12 minuta bilo im je potrebno da riješe meče.

Dvije minute u nastavku trebale su Želji da dođe do vodstva, a Damir Sadiković sjajno je pronašao Kokota, koji matira Adilovića za 1:0. U 52. minuti nakon kornera u gužvi se sjajno snašao Thiago i povećao prednost domaćina na 2:0, ali Brazilac se tu nije zaustavio već je šest minuta kasnije postigao svoj drugi gol za 3:0.

Nakon toga nije bilo ozbiljnih prilika ni na jednoj strani, sve do 88. minute kada je mladi debitant Ajdin Mujagić, koji je u igru ušao 12. minuta ranije, sjajnim golom postavio konačnih 4:0.