ZDKSportČeliku bod protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku

Čeliku bod protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku

Zvijezda 09 je u 5. kolu Premijer lige dočekala Čelik, a na kraju pobjednika u ovom duelu nije bilo (2:2).. Čelik je u uvodnim minutama bolji tim. Dedić i Dilaver su imali odlične šanse, ali Zvijezda može zahvaliti golmanu Manojloviću što je mreža ostala netaknuta. Nakon apsolutne dominacije Čelika u 20 minuta, uslijedio je apsolutni pad u igri gostiju, a to Zvijezda 09 itekako koristi.

Prvo je u 24. minuti Đelmić došao u odličnu šansu. Bio je sam pred Pavlovićem, koji sjajno nogom brani i spašava svoj tim. U 31. minuti Zvijezda 09 je povela. Grešku gostujuće odbrane maksimalno koristi Predragović. Matira Pavlovića i donosi domaćem timu prednost od 1:0. Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli veće šanse i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima s minimalnih 1:0.

Nešto bolja igra Čelika u nastavku donosi im pogodak u 61. minuti. Grešku odbrane domaćeg tima koristi Grahovac i pogađa za 1:1. Međutim, radost gostiju je trajala samo dva minuta. Već u narednom napadu domaći nakon sjajne akcije Badjija dolaze do gola, a pogodio je Stjepanović za 2:1. Gosti su ipak i drugi put uspjeli da zatresu mrežu Zvijezde. U 73. minuti Haris Dilaver izlazi sam pred golmana domaćeg tima i pogađa za 2:2.

To je bio i konačan rezultat meča iako je u finišu kod domaćeg tima isključen Badji. Dva puta je požutio zbog simuliranja u kaznenom prostoru.

Premijer liga BiH, 5. kolo:

Zvijezda 09 – Čelik 2:2 (Predragović 31′, Stjepanović 63′ / Grahovac 61′, Dilaver 73′)

Zvijezda 09: Manojlović, Benović, Vojinović, Mehmedagić, Correia, Predragović, Đelmić, Marković, Badji, Stjepanović, Tojčić.

Čelik: Pavlović, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Huseinbašić, Isić, Blažević, Perišić, Jamak, Carlos, Okić.