SportRukometCelje iznenadilo ekipu Flensburga

Celje iznenadilo ekipu Flensburga

Rukometaši Flensburga doživjeli su šokantan poraz na gostovanju u kod Celja (23:20) u 3. kolu Lige prvaka. Iako je njemački velikan u meč ušao kao veliki favorit, slovenački tim je odradio zaista sjajan posao u ovom meču i na kraju je srušio velikog protivnika. Igrao je domaći tim dobro čitavim tokom meča izuzev finiša prvog poluvremena kada gosti uspijevaju u jednom trenutku da odu na tri gola prednosti (8:11).

Međutim, sa dva vezana gola Celje je smanjilo prednost na poluvremenu (10:11), da bi u nastavku prikazali zaista odličnu igru i na kraju su uspjeli da dođu do pobjede. Jaka Malus je predvodio domaće sa pet golova, a David Razgor je dodao četiri. Fantastičan je na golu domaćih bio Klemen Ferlin sa čak 19 odbrana. Kod Flensburga Glandorf i Lauge Schmidt su postigli po četiri gola. Benjamin Burić je upisao šest odbrana. U ostalim mečevima koji su završeni Tatran Prešov je kao gost savladao Metalurg u Skoplju 24:29, dok je Pick Szeged kao gost savladao Motor 31:32. Domaći trijumf upisao je Nantes protiv Skjerna rezultatom 35:27.