SportRukometNikola Grujić sa 14 golova predvodio Visočane do polufinala Kupa BiH: Bosna...

Nikola Grujić sa 14 golova predvodio Visočane do polufinala Kupa BiH: Bosna Centrotrans – Čelik 35:29

Analiza utakmice: Nakon što su na početku Kupa BiH za rukometaše iz uprave visočke Bosne Centrotrans najavili da nemaju ambicije ove sezone kada je riječ o takmičenju u Kupu BiH, nezamislivo je bilo da ovaj tim gledamo među četiri najbolja, u polufinalu. Ipak, poletnost mladih i hrabrih rukometaša visočkog tima donijela je još jedan itekako hvale vrijedan rezultat, u kojem će uživati narednih dana cjelokupna rukometna javnost našeg grada.

Poraz u Zenici, početkom ovog mjeseca, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH nije obeshrabrio ove mlade rukometaše, koji su večeras u Visokom savladali Čelik rezultatom 35:29 i time stigli do polufinala Kupa BiH, u kojem su najvjerovatnije još i ekipe Borca, Izviđača i Vogošće, dakle tri najbolje ekipe BiH u ovom trenutku.

Večerašnja utakmica u Visokom počela je solidno za obje ekipe, da bi nakon prvih deset minuta početnog ispitivanja snaga, Visočani krenuli silovito u stvaranje prednosti koja će vrijediti prolaska u polufinale. Bilo je potrebno visočkim rukometašima da u ovoj utakmici pobijede sa minimalno četiri gola razlike, zbog čega je vrlo rano trebalo krenuti sa stvaranje povoljnog rezultata. Nekoliko domaćih igrača je odigralo sjajno prvih trideset minuta, stvorivši zadovoljavajuću prednost koja je popraćena ovacijama domaće publike, a posebno se istakao Grujić sa čak osam golova u prvom dijelu utakmice. Rezultat na poluvremenu glasio je obećavajućih 20:14 za visočku ekipu.

Drugi dio utakmice Visočani također otvaraju zaista dobro, sa nekoliko solidnih akcija i golova koji ih dovode do željenog rezultata. Svoju dobru igru s kraja prvog poluvremena nastavio je i Grujić, koji reda nove pogotke rešetajući gostujuću mrežu. Kriza u redovima domaćih nastale je 15-ak minuta prije kraja utakmice kada igrači Čelika kreću sa flaster odbranom na Grujiću, najefikasnijem golgeteru Bosne, zbog čega nastaje panika u redovima domaćeg tima. Zeničani to efikasno koriste i u pojedinim trenucima prilaze na svega dva gola zaostatka, ali će to i biti najviše što mogu učiniti u ovoj utakmici jer tada na parketu sjajnu partiju pruža mladi Čabaravdić. Ovaj sjajni visočki rukometaš uspijeva pogoditi mrežu gostiju u ključnim trenucima, te sa svojim golovima održava Bosnu Centrotrans u prednosti do krajnjih grešaka i dva isključenja gostiju koje su zaradili upravo na Čabaravdiću. Tu igračku prednost zatim koriste i svi ostali igrači Bosne Centrotrans te dramatičnu završnicu utakmice svode u svoju korist, za pobjedu i konačni rezultat od 35:29.

Kako smo već kazali najistaknutiji igrač ove utakmice bio je svakako briljantni Visočanin Nikola Grujić, koji je postigao čak 14 golova na ovoj utakmici, a važnu rolu su odigrali Skopljak sa šest golova i ključni igrač kriznih trenutaka Čabaravdić, sa tri pogotka.

Ovo je tek prvi duel, od dva koja ove ekipe igraju ove sedmice, te će svakako biti mnogo zanimljiviji onaj prvenstveni, koji nam predstoji u petak, kada će se u okviru 26. kola Premijer lige BiH ponovo sastati Bosna Centrotrans i Čelik. Ponovo će se utakmica igrati na terenu dvorane u Visokom, gdje će obje ekipe tražiti veoma važne bodove u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Ova utakmica je na programu u petak od 19:00 sati, a detaljnije o njoj ćemo pisati u narednim danima. Sada vas prepuštamo čarima nogometa i utakmici nogometnih reprezentacija Švicarske i BiH.

Koristimo i ovu priliku da čestitamo visočkim rukometašima, te stručnom štabu i upravi kluba na prolasku u polufinale Kupa BiH.

To bi bilo sve za večeras, ugodnu noć vam želimo i primite srdačne sportske pozdrave od vaših komentatora Darija Božića i Enesa Hodžića.

KRAJ UTAKMICE: Iii završena je izuzetno dramatična utakmica četvrtfinala, u kojoj je najzad visočka ekipa uspjela napraviti sjajan poduhvat, pobijedivši Čelik rezultatom 35:29. U posljednjem napadu sjajno je pogodio Skopljak, podigavši cijelu dvorane na noge i slavlje može da počene jer Bosna Centrotrans je u polufinalu Kupa BiH.

U nastavku detaljna analiza utakmice, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

59’ – Svega trideset sekundi je ostalo do kraja utakmice, a u posljednjih nekoliko napada stariji igrači Bosne Centrotrans su pokazali svoje iskustvo. Prvo je u fazi napada svoj gol postigao Mušinbegović za rezultat 34:29, a zatim je u fazi odbrane jednu od večeras rijetkih, ali izuzetno važnu odbranu upisao Hadžić, nakon čega su domaći igrači osvojili napad na 30 sekundi prije kraja. Trener Antović je zatražio time-out i čekamo rasplet ove utakmice.

57’ – Do kraja utakmice ostalo je još svega tri minute, a prava drama vlada na terenu dvorane u Visokom. Trenutni rezultat glasi 33:28 u korist domaće ekipe, koja za prolazak u polufinale Kupa BiH mora pobijediti sa više od tri gola razlike.

Nakon Skopljaka svoj novi gol postigao je Limo, što bi mogao biti jedan od ključnih golova za adekvatnu pobjedu domaće ekipe.

55’ – Pet minuta je do kraja utakmice, a nakon nešto grublje igre Čelikovih rukometaša Visočani će ponovo u naredne dvije minute imati igrača više na terenu. Ponovo dobra prilika za povećanje prednosti, koju iskusno koristi Skopljak i trenutni rezultat glasi 32:27.

53’ – Posljednji minut igre zenički tim je kompletan, no to sada više ne smeta Grujiću koji ponovo zabija za povećanje prednosti. Ipak, u međuvremenu su i igrači Čelika uputili jedan uspješan šut na gol visočke ekipe, te trenutni rezultat glasi 31:27.

Do kraja utakmice nijanse će odlučivati i nije nemoguće da Bosna Centrotrans večeras dođe do Pirove pobjede, koja neće vrijediti prolaska u polufinale.

50’ – Samo minut sa igračem više na terenu bio je dovoljan Visočanima da povrate razliku dovoljnu za prolazak u polufinale. Odmah nakon isključenja jednog Zeničanina Grujić je precizan za povećanje vodstva, a svojim pogotkom priključio mu se i Čabaravdić, te trenutni rezultat glasi 30:26.

Još deset minuta je do kraja utakmice, a trener Čelika traži time-out kako bi pokušao pronaći rješenje za pobjedu ili minimalan poraz koji vodi zeničku ekipu u polufinale kupa.

49’ – Nakon dva brza pogotka Čabaravdića i gosti uzvraćaju sa dva brza pogotka i smanjuju rezultat na 28:26. Čini se da će posljednjih deset minuta utakmice, koji su pred nama, biti izuzetno napeti te će Visočani morati pronaći pravo rješenje u napadu.

U ovim trenucima otvara se i prava prilika za njih, koju će nadamo se iskoristiti, jer Čelik igra sa igračem manje naredne dvije minute.

46’ – Ušao je mladi Čabaravdić u seriju, te svojim drugim pogotkom vraća Bosni Centrotrans prednost koja je dovoljna za prolazak u polufinale. Trenutni rezultat glasi 28:24, te se nadamo da je pred Visočanima period dobre igre, nakon nervoze zbog blokiranja najboljeg napadača večeras.

45’ – Čabaravdiiić. Sjajni mladi rukometaš vraća samopouzdanje svojoj ekipi i postiže gol nakon gotovo četiri minute. Trenutni rezultat glasi 27:24, a do kraja utakmice je ostalo još petnaest minuta, sigurno petnaest napetih i uzbudljivih minuta, posebno za domaću publiku.

44’ – Ni nakon time-outa kriza u redovima domaćeg tima nije smirena te gosti ponovo prave seriju od 2:0 i dodatno smanjuju svoj zaostatak, te trenutni rezultat glasi 26:24. Flaster koji igraju na Grujiću uzrokovao je pometnju u redovima visočke ekipe, koja će sada morati pronaći drugo golgetersko rješenje do kraja utakmice.

43’ – Grujić večeras igra jednu od onih najboljih utakmica u karijeri i definitivno najbolju ovosezonsku partiju, te sa velikim brojem svojih golova predvodi Visočane u pohod na polufinale Kupa BiH. Novi njegov pogodak za rezultat 26:19.

Ipak, već u narednom napadu, nedopustivo sa igračem manje Zeničani postižu novi pogodak i smanjuju rezultat na 26:20, nakon čega slijedi i njihova serija od 2:0 i rezultat u ovim trenucima glasi 26:22.

Upravo zbog toga trener Antović traži time-out kako bi smirio svoju ekipu i doveo u red neke igrače koji su načinili greške u posljednjim minutama.

40’ – Proteklo je prvih deset minuta u nastavku utakmice i Zeničani prave kardinalnu grešku pred razigranim timom Bosne Centrotrans. Veoma grub start nad Čabaravdićem kažnjen je isključenjem jednog zeničkog rukometaša i sedmercem, koji Skopljak uspješno realizira za rezultat 25:19.

Manjak jednog igrača mogao bi skupo koštati goste, a u nastavku ćemo vidjeti da li su Visočani spremni da iskoriste svoju prednost.

38’ – Pa iako su gostujući igrači uspjeli da solidno otvore drugo poluvrijeme, Visočani su ponovo pronašli svoj ritam, posebno briljantni Grujić koji nastavlja da rešeta mrežu Čelika. U ovim trenucima rezultat glasi 24:19, a serijom od 2:0 te svojim 11 golom Grujić je održao Bosnu u rezultatskoj zoni koja im odgovara za prolazak u polufinale Kupa BiH.

33’ – Drugo poluvrijeme utakmice Bosna Centrotrans – Čelik, koja se igra u okviru četvrtfinala Kupa BiH je počelo veoma furiozno i obje ekipe uspjele su da zabiju nekoliko golova u samo tri prva minuta. Visočani su sjajno otvorili i drugo poluvrijeme, te su nastavili tamo gdje su stali na kraju prvog dijela. Burić i Grujić su strijelci ovog puta, no i gosti uspijevaju pogoditi dva puta, te rezultat u ovim trenucima glasi 22:16.

_______________________________________________________________________

Analiza prvog dijela utakmice: Baš onako kako smo danas i pisali u najavi ove utakmice, večeras gledamo izuzetno dobar duel dva stara rivala, visočke Bosne Centrotrans i zeničkog Čelika, koji se bore za prolazak u polufinale Kupa BiH. Prvo poluvrijeme bilo je ispunjeno veoma brzom igrom, sa mnoštvom dobrih poteza, od kojih je nešto više bilo na strani domaćeg tima.

Početak utakmice i prvih deset minuta nisu donijeli neka pretjerana uzbuđenja, te smo kao i uvijek gledali početna opipavanja snaga, sa najčešće egal rezultatom. Ipak, nakon prvih deset minuta na krilima domaće publike Visočani se bude i stvaraju prvu ozbiljniju prednost, koju do kraja poluvremena konstantno povećavaju i održavaju. Briljatnu partiju odigralo je nekoliko igrača u nastavku prvog poluvremena, te se ovaj dio utakmice završava zasluženo rezultatom 20:14, u korist Bosne Centrotrans. Blaga kriza u igri domaćih osjetila se samo nakon isključenja Spahića, kada su igrali sa igračem manje, no po povratku ovog igrača na teren ta kriza je nestala i prednost domaćih je porasla na sjajni plus šest i rezultat koji u ovom trenutku vodi Bosnu Centrotrans u polufinale Kupa BiH.

Najistaknutiji igrač u prvom dijelu utakmice svakako je Grujić iz redova visočke Bosne, koji je fenomenalnom igrom uspio upisati čak osam golova, što je nevjerovatno utjecalo na igru domaćeg tima. Također, Grujiću su se pridružili i njegove kolege Burić, Skopljak i Limo, koji su postigli po tri pogotka te se time dodatno ugradili u sve ovosezonske pobjede visočkog rukometnog kluba.

Vrlo brzo slijedi nastavak utakmice, stoga ostanite uz vaš portal Visoko.co.ba i pratite dalja dešavanja na 30 minuta do polufinala Kupa BiH.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I pred sam kraj prvog dijela utakmice Skopljak svojim novim pogotkom dovodi Bosnu Centrotrans u najveću prednost na ovoj utakmici pri rezultatu 20:14. Sjajno su visočki rukometaši odigrali prvi dio utakmice i zasluženo vode sa šest golova prednosti, a najbolji igrač prvog dijela svakako je Grujić koji je u prvom dijelu utakmice postigao čak osam golova.

Slijedi kraća pauza i analiza prvog dijela utakmice između Bosne Centrotrans i Čelika, u četvrtfinalu Kupa BiH.

29’ – Grujiiiić! Fenomenalni visočki rukometaš večeras neumoljivo rešeta mrežu Čelika i ne dopušta golmanima gostujućeg tima da se opuste niti jednog trenutka. Nova serija pogodaka za ovog sjajnog rukometaša, koji je za sada upisao osam golova na ovoj utakmici. Do kraja poluvremena Visočani će imati i igrača više na terenu, te je ovo idealna prilika da do pauze na poluvremenu stvore prednost vrijednu hvale.

Trenutni rezultat glasi 19:14 i Bosna Centrotrans je ponovo na zadovoljavajućih plus pet.

28’ – U protekla dva minuta gosti pokazuju nešto veću inicijativu i želju da dođu do pobjede, te serijom od 2:0 smanjuju svoj zaostatak na ovoj utakmici. Rezultat u ovom trenutku glasi 17:14, a Bosna je ponovo ispod one rezultatske granice koja je vodi u polufinale Kupa BiH.

26’ – Niz grešaka na obje strane terena i obje ekipe jedva uspijevaju da odigraju dobar napad, sa dobrom realizacijom. Ipak, to vješto koristi večeras izuzetno raspoloženi Grujić koji postiže svoj novi pogodak za povećanje vodstva domaćeg tima pri rezultatu 17:12.

Do kraja prvog dijela ostalo je još svega četiri minute.

24’ – Time-out, nažalost, nije kao maločas urodio plodom te Spahić griješi u odbrani, a gosti koriste priliku za smanjenje zaostatka i rezultat 16:12.

23’ – Gosti iz Zenici uspijevaju uzvratiti na seriju domaćih od 6:0, ali tek nakon pet minuta, te rezultat sada glasi 16:11. U ovim trenucima trener Antović je zatražio time-out te će visočki tim pripremiti taktiku za završnicu prvog dijela utakmice.

22’ – Dobrom odbranom Visočani dolaze do još jednog brzog Skopljakovog pogotka, a uskoro slijedi i još jedna odlična akcija domaćeg tima. Burić uspijeva iza leđa asistirati Mušinbegoviću koji prvi put pogađa ma ovoj utakmici za plus šest, pri rezultatu 16:10.

21’ – Konstruktivni time-out domaće ekipe urodio je plodom, te nakon minute odmora Skopljak zabija za najveću prednost domaćih na ovoj utakmici. Rezultat glasi 14:10, a publika je uputila mladom Skopljaku velike ovacije, budući da je postigao sjajan pogodak iz piruete i doveo Bosnu prvi put do rezultata koji je vodi u polufinale.

20’ – Na ulasku u završnicu prvog poluvremena trener zeničkog tima traži time-out, kako bi malo smirio svoje igrače i konsolidovao redove pred odmor. Dobra prilika i za trenera domaće ekipe, Antovića da svojim momcima da savjete za nastavak utakmice.

20’ – Ulazimo u posljednjih deset minuta prvog poluvremena, u kojem Visočani ne uspijevaju da naprave neki veći rezultat zbog čega bi se mogli nadati prolasku u polufinale, jer im je u ovoj utakmici potrebna pobjeda od četiri gola razlike. Ipak, nekoliko igrača je sjajno otvorilo utakmicu, te održavaju Bosnu u kakvoj-takvoj prednosti.

U ovim trenucima najviše golova postiže večeras ponajbolji Grujić, koji serijom od tri gola dovodi Bosnu ponovo na najveću prednost na utakmici pri rezultatu 13:10.

17’ – Vratio se Spahić u igru, ali je njegovo isključenje utjecalo na blagi pad u igri domaćih, zbog čega Zeničani u jednom trenutku smanjuju zaostatak na samo jedan gol razlike. Ipak, vrlo brzo se visočki rukometaši vraćaju u igru te Grujić postiže novi pogodak za rezultat 11:9.

16’ – Prvi dio prvog poluvremena je iza nas, a Visočani i sa igračem manje uspijevaju da održe svoje vodstvo od tri gola prednosti, te nakon brzog pogotka igrača Čelika večeras sjajni Limo uspijeva uzvratiti i postaviti rezultat na 10:7.

No, u ovim trenucima na drugoj strani i gosti su konstantni kada je riječ o postizanju pogodaka, te je zaostatak ponovo smanjen na 10:8.

14’ – Visočani su pojačali odbranu i to je, nažalost, rezultiralo malo grubljim prekršajem Spahića koji je isključen, te će Visočani dvije minute igrati sa igračem manje na terenu. Gosti to odmah koriste te smanjuju zaostatak na 9:7.

13’ – Brza kombinacija gostujućih rukometaša i dolazi do smanjenja njihovog zaostatka, ali i rukometaši Bosne Centrotrans pronalaze rupe u odbrani Zeničana te Burić novim pogotkom postavlja rezultat na 9:6.

12’ – Burić svojim drugim pogotkom dovodi Bosnu Centrotrans u najveću prednost na ovoj utakmici. Trenutni rezultat glasi 8:5.

11’ – Prvih deset minuta utakmice je iza nas, a Visočani u ovim trenucima pokazuju blagu terensku inicijativu, te vode pri rezultatu 7:5. Dva brza i odlična pogotka postigli su u posljednjim minutama Grujić i Limo, a i golman Žiga je upisao jednu intervenciju što je odmah rezultiralo povećanjem vodstva na drugoj strani terena.

8’ – Veoma ujednačen ritam obje ekipe na početku utakmice i egal je najrealniji u ovim trenucima za ono što pokazuju obje ekipe na terenu. Bosna Centrotrans je nakratko uspjela povesti pri rezultatu 5:4, ali onda u brzoj akciji i gosti uzvraćaju te trenutni rezultat glasi 5:5.

5’ – Rukometaši Čelika veoma brzo dolaze do izjednačenja od 3:3 i gledamo uzbudljivih prvih pet minuta utakmice na parketu dvorane u Visokom. Ipak ni Visočani ne daju previše prostora gostujućim igračima, te već u narednom napadu Spahić dovodi Bosnu Centrotrans u novo vodstvo pri rezultatu 4:3.

4’ – Nakon što su gosti postigli prvi gol na utakmici, za prvo vodstvo, Limo uzvraća prvim vodstvom visočke ekipe za rezultat 2:1. Ubrzo je uslijedio i odgovor gostujuće ekipe koja poravnava rezultat na 2:2, ali zatim i sjajna akcija Skopljaka koji baca cepelin Buriću za novo vodstvo Visočana pri rezultatu 3:3. Karakteristična akcija za visočku ekipu, koja gotovo na početku svake utakmice u posljednje vrijeme postiže ovakve sjajne pogotke.

2’ – Dvije minute susreta četvrtfinala Kupa BiH između Bosne Centrotrans i Čelika su iza nas, te nakon prvog gola koji su postigli gosti iz Zenice, visočki rukometaši uzvraćaju preko Grujića koji svojim prvi pogotkom dovodi do izjednačenja pri rezultatu 1:1.

Za manje od pet minuta na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom trebao bi početi uzvratni duel četvrfinala Kupa BiH za rukometaše između ekipa RK Bosna Centrotrans Visoko i RK Čelik Zenica. Duel, koji je najavljen kao veoma dobra rukometna partija, trebao bi ponuditi mnoštvo dobrih poteza i borbenost obje ekipe, koje se bore za svoje mjesto među četiri najbolja tima BiH u polufinalu kupa.

Vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić upućuju vam srdačne sportske pozdrave i nadamo se da ćete uživati sa nama u narednih sat i pol vremena, koliko traje utakmica sa svim pauzama.

Dvije sedmice pauze u rukometnom svijetu našeg grada su završene, te nakon sedmice reprezentativnih obaveza i sedmice pauze zbog neigranja utakmice protiv ekipe Igmana, koja je zbog finansijskih problema odustala od daljeg takmičenja u Premijer ligi BiH, visočki rukometaši večeras nastavljaju svoje takmičarske obaveze. Uzvratni meč četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše između ekipa Bosna Centrotrans i Čelik je pred nama za nekoliko sati, te će se u Visokom večeras odlučivati o jednom od učesnika polufinala Kupa BiH.

Prije gotovo mjesec dana Čelik i Bosna Centrotrans odigrali su prvu utakmicu četvrtfinala kupa BiH i tada domaća zenička ekipa na svom terenu uspjela je stvoriti blagu prednost pred uzvratni meč. Tada je rezultat glasio 26:23 te Zeničani, ukoliko žele u polufinale Kupa BiH, večeras u Visokom ne smiju prokockati kapital od tri gola prednosti stvoren u Zenici na početku mjeseca.

S druge strane, igrači visočke Bosne Centrotrans morat će se potruditi da ostvare pobjedu sa četiri gola razlike ili više, kako bi se našli među četiri najbolja tima u polufinalu Kupa BiH. U prilog Visočanima, pak, ne idu ovosezonski dueli ova dva tima, budući da je u oba duela, po jednom u prvenstvu i kupu, bolja bila ekipa Čelika. Ipak, oba puta Zeničani su imali prednost domaćeg terena, te uzmemo li u obzir katastrofalnu igru Visočana na gostujućim terenima ove sezone, ali i briljatnu igru na domaćem terenu, večeras u sportskoj dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom možemo očekivati izrazito zanimljiv rukometni duel.

Ukoliko pogledamo i tabelu Premijer lige BiH za rukometaše doći ćemo do dodatnih statističkih podataka koji doprinose zanimljivosti ove utakmice, jer se obje ekipe nalaze na rubu zone ispadanja i u borbi su za mjesta koja donose opstanak u društvu najboljih bh. rukometnih klubova. Visočani u ovom trenutku zauzimaju nešto bolju poziciju na tabeli, te su sa 32 osvojena boda napravili poprilično dobar rezultat pred samu završnicu prvenstva. Zeničani se na tabeli nalaze na poziciji broj deset, odmah ispod visočke ekipe, te sa utakmicom manje i 30 osvojenih bodova imaju dodatni motiv da dođu do izuzetno važnih bodova, koji bi značili opstanak u ligi.

Također, ovo je prva od dvije utakmice koje će ove ekipe igrati ove sedmice, tako da će kup utakmica vjerovatno biti idealna proba za oba tima pred mnogo važniju, prvenstvenu utakmicu, koja je na programu u petak od 19:00 sati, a u kojoj oba tima odlučuju svoju dalju sudbinu kada je riječ o Premijer ligi BiH.

Sve u svemu, večeras na visočkom rukometnom terenu možemo očekivati izrazito zanimljiv duel dva stara rivala, koji će pored svega biti zanimljiv jer će odlučiti koji tim ide među četiri najbolja tima Kupa BiH. Pored ovih duela večeras se igraju uzvratni mečevi četvrtfinala Kupa BiH i između sljedećih ekipa:

Izviđač – Goražde : (31:27);
Zrinjski – Borac    : (20:33);
Maglaj – Vogošća  : (23:31).

Ne propustite da od 19:00 sati budete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, te vaše komentatore Darija Božića i Enesa Hodžića, koji vam i ovog puta donose direktan prenos utakmice četvrtfinala Kupa BiH između RK Bosna Centrotrans i RK Čelik. Ovo će biti sjajna uvertira pred prijateljski meč nogometne reprezentacije BiH, koja večeras igra protiv Švicarske, stoga je portal Visoko.co.ba pravo mjesto gdje ćete provesti vrijeme prateći utakmicu visočkih rukometaša, dok čekamo prijateljski duel nogometnih reprezentativaca BiH i Švicarske.