SportNogometChelsea i West Ham prošli u četvrtfinale Carabao Cupa

Chelsea i West Ham prošli u četvrtfinale Carabao Cupa

Chelsea je savladao Everton rezultatom 2:1. Plavci su poveli već nakon 26 minuta igre kada je Rüdiger pogodio Pickfordovu mrežu.

Do samog finiša meča nije bilo većih uzbuđenja, a onda su u sudijskoj nadoknadi vremena postignuta dva pogotka. Najprije je Willian pogodio u 90+3. minuti za 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Calvert-Lewin minutu kasnije.

West Ham se plasirao u četvrtfinale nakon nevjerovatnog preokreta na Wembleyju. Tottenham je nakon prvog poluvremena vodio rezultatom 2:0 zahvaljujući pogocima Sissoka (6.) i Allija (37.), a potom u drugom poluvremenu u razmaku od samo 15 minuta Čekićari postižu tri pogotka za pobjedu.

Ayew je pogodio u 55. i 60. minuti, a Ogbonna u 70. za preokret i pobjedu West Hama rezultatom 3:2 koja je ostavila barem privremeno Slavena Bilića na klupi.