SportNogometChelsea kiksao protiv Burnleya

Chelsea kiksao protiv Burnleya

U 35. kolu engleske Premier lige Cheslea je napravio veliki kiks odigravši samo 2:2 na svom terenu sa Burnleyjem. Gosti, koji nisu bili pod prevelikim imperativom osvajanja bodova, poveli su već u 8. minuti preko Hendricka. Ipak, uslijedio je ekspresan odgovor Plavaca. Kante je u 12. minuti poravnao, a samo dvije minute kasnije Huigain je potpuno preokrenuo rezultat za vodstvo domaćih 2:1. Furioznih pola sata igre zaključio je izjednačujućim golom Barnes u 24. minuti. Nakon 2:2 Chelsea je napadao do kraja, ali nije našao put do gola, propustivši priliku da osvoji važne bodove u borbi za Ligu prvaka i do finiša sezone nas očekuje velika borba za 3. i 4. mjesto.