SportNogometChelsea nakon penala eliminisao Tottenham

Chelsea nakon penala eliminisao Tottenham

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu ugostio ekipu Tottenhama u okviru druge utakmice polufinala Carabao kupa. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:1 u korist Plavaca. Do konačne pobjede Chelsea je došao preko jedanaesteraca. Chelsea je sjajno otvorio utakmicu. Odličnu incijativu u golove su pretvorili N'Golo Kante i Eden Hazard i tako u prvom poluvremenu otškrinuli vrata finala Carabao kupa. Na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti utakmice Fernando Llorente, koji je mjenjao povrijeđenog Kanea u vrhu napada postiže pogodak i smanjuje vodstvo na 2:1. Napori Chelsea do kraja utakmice da dođe do gola nisu urodili plodom, pa je nakon devedeset minuta utakmice pređeno na šutiranje jedanaesteraca.  Konačan rezultat sa bijele tačke glasio je 4:2. Za Chelsea su pogađali: Willian, Azpilicueta, Jorginho i Luiz, dok su za Tottenham pogodili Eriksen i Lamela, a promašlil Dier i Lucas.