SportChelsea nakon preokreta pobijedio Aston Villu

Chelsea nakon preokreta pobijedio Aston Villu

Chelsea je uspio na sjajan način da uđe u nastavak sezone, te je nakon pauze koja je trajala više od tri mjeseca, sa 2:1 slavio na gostovanju kod Aston Ville u meču 30. kola Premiershipa.

Nije sve tako glatko išlo za Plavce na ovom gostovanju. Imali su inicijativu, pravili pritisak, ali do pogotka nisu uspijevali doći.

Domaći se pritiska oslobađaju u finišu prvog dijela, a odmah stižu i do vodstva preko Kortneyja Hausea u 43. minuti utakmice.

Tim Franka Lamparda u nastavku prebacuje u brzinu više, a onda dolaze i golovi. Preokret su Plavci kreirali u samo dvije minute. Prvo je u 60. minuti nakon ubacivanja Cesara Azpilicuete pogodio Christian Pulišić, a u 62. minuti Olivier Giroud donosi potpuni preokret svom timu.

Ponovo je i za drugi gol asistirao sjajni Azpilicueta, a Chelsea do kraja nije imao problema da zadrži prednost i upiše “tricu” na startu nastavka Premiershipa.

Tako je zadržao pristojnu prednost na četvrtom mjestu u odnosu na petoplasirani United, koji ima pet bodova manje na osam kola prije kraja.

Aston Villi današnji poraz neće pasti lako, pošto je njime ostala u opasnoj zoni – na predzadnjem mjestu sa 26 bodova.