SportChelsea preko Uniteda zakazao veliki derbi u finalu FA Cupa

Chelsea preko Uniteda zakazao veliki derbi u finalu FA Cupa

Fudbaleri Chelseaja drugi su finalisti FA Cupa nakon sigurnog trijumfa nad Manchester Unitedom rezultatom 3:1 u polufinalu odigranom na Wembleyu večeras.

Tokom cijelog meča Plavci su bili bolji tim i od starta su krenuli ofanzivno kako bi se na najbolji način osvetili Unitedu za čak tri poraza u ovoj sezoni (dva u Premier ligi i jedan u Liga kupu).

To im je na kraju pošlo za rukom. Finiš prvog poluvremena obilježila je povreda Erica Baillyja koji se sudario sa svojim saigračem Harryjem Maguireom i tako je morao napustiti teren. Zbog toga, bila je veoma duga nadoknada, a u 11. minuti sudijskog vremena Olivier Giroud iz blizine matira Davida De Geu za vodstvo Chelseaja.

Samo što je počeo nastavak, Mason Mount je pogodio za 2:0, a ruku na srce, bolje je morao reagovati španski golman na golu Uniteda i tada je već bilo jasno da su Plavci na korak od velikog finala.

Taku na ovaj susret stavio je autogolom Harryy Maguire 15 minuta prije kraja meča nakon ubačaja sa lijeve strane. Do posljednjeg zvižduka United je uspio samo smanjiti rezultat, a sa bijele tačke bio je precizan Bruno Fernandes.

Tako će Chelsea u velikom finalu igrati protiv Arsenala koji je, potpuno neočekivano, rezultatom 2:0 bio bolji od Manchester Cityja sinoć. To znači da ćemo u finalu FA Cupa imati veliki londonski derbi.