SportNogometChelsea sretniji u penal-lutriji protiv Eintrachta

Chelsea sretniji u penal-lutriji protiv Eintrachta

U okviru uzvratne utakmice polufinala Evropa lige Chelsea je na Stamford Bridgeu dočekao ekipu Eintracht Frankfurta. Konačan rezultat utakmice bio je 1:1. Prvu pravu priliku na utakmici imala je gostujuća ekipa. Igrao se četrnaesti minut utakmice, kada je Danny da Costa fantastično šutirao, ali je Kepa odlično reagovao. Nakon toga Chelsea je preuzeo incijativu i u periodu od 20. do 30. minute utakmice napravio tri sjajne prilike, od kojih je jednu realizovao u pogodak. Prvo je Olivier Giroud loše šutirao, a Kevin Trapp bio siguran, nakon toga je David Luiz odlično šutirao ali je defanzivac gostiju sjajno blokirao šut.

Treća-sreća kako bi se reklo u narodu važilo je i za Plavce iz Londona, a strijelac gola bio je Ruben Loftus-Cheek, koji je iskoristio odličnu loptu Edena Hazarda i doveo Plavce u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena Cheek je imao još jednu priliku, ali je defanzivac Frankfurta blokirao njegov udarac. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više prilika, pa je ostalo 1:0 za Chelsea.

Drugo poluvrijeme mnogo bolje otvaraju gosti iz Njemačke, pa tako dolaze do ranog izjednačenja. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Luka Jović, koji je odlično primio pas od Ante Rebića i matirao Kepu za 1:1. Igrao se 78. minut utakmice, kada je Davide Zappacosta imao dobru priliku za Plavce, ali je Kevin Trapp bio siguran i otklonio opasnost. U produžecima dvije nevjerovatne prilike je propustio Eintracht Frankfurt preko Sama Hallera, ali su oba šuta bila blokirana, jedan od strane Davida Luiza, a drugi od Davidea Zappacoste. Chelsea je došao do gola, ali je gol Cesara Azpilicuete bio poništen, radi očiglednog faula nad golmanom gostujuće ekipe. Nakon što nije došao novi gol u 120. minuta igre, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. U izvođenju jedanaesteraca bolji je bio Chelsea, koji je zahvaljujući fantastičnim odbranama Kepe nadoknadio promašeni jedanaesterac Azpilicuete i tako zakazao londonsko finale.