SportNogometChelsea u golijadi opet bolji od Slavije, Valencia rutinski protiv Villarreala

Chelsea u golijadi opet bolji od Slavije, Valencia rutinski protiv Villarreala

Večeras su odigrani uzvratni mečevi četvrtfinala Evropske lige, a nakon njih smo saznali i učesnike polufinala ovog takmičenja. U ljepotici večeri Chelsea je slavio protiv Slavije iz Praga rezultatom 4:3. Za londonski tim je utakmica počela na najbolji mogući način.

Već u 5. minuti na semaforu je stajalo 1:0 golom Pedra, da bi već u 10. minuti autogolom Delija Plavci vodili sa 2:0.

Na 3:0 je povisio Olivier Giroud golom u 17. minuti, a prvi dašak nade za goste je donio Soucek golom u 26. minuti. Međutim, njihova radost je kratko trajala, jer je svega minutu poslije Pedro postigao svoj drugi pogodak za visokih 4:1. Tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Drugo poluvrijeme je ponudilo novo izdanje gostiju iz Praga. Sjajnim golovima Sevcika u 51., odnosno u 55. minuti smanjili su rezultat na 4:3 i potpuno se vratili u meč.

Do kraja utakmice je Chelsea uspostavio svoju igru i nisu dopustili gostima da naprave veće iznenađenje. Rezultat se nije mijenjao i Plavci su tako osigurali učešće u polufinalu Evropske lige.

U drugoj utakmici Valencia je na domaćem terenu savladala Villarreal rezultatom 2:0, te sa ukupnih 5:1 su samouvjereno prošli dalje. Strijelci za Šišmiše u večerašnjoj utakmici su bili Latorre u 13. i Parejo u 54. minuti.

Chelsea će u polufinalu igrati protiv Frankfurta, dok će Valencia snage odmjeriti sa Arsenalom.