SportCity donio suze na Maksimir: Ugašen san o novom evropskom proljeću Dinama

City donio suze na Maksimir: Ugašen san o novom evropskom proljeću Dinama

Zagrebački Dinamo je sinoć na svom Maksimiru doživio težak poraz od Manchester Cityja (1:4), koji ga na kraju nije ostavio samo bez nokaut faze Lige prvaka, već i bez Evropske lige.

Modri su takmičenje u grupi “C” završili posljednjeplasirani, pošto je Atalanta slavila protiv Shakhtara u Harkivu sa 0:3 i tako zauzela drugo mjesto. Tako je ugašen san o novom evropskom proljeću Dinama…

Tim Nenada Bjelice je na fantastičan način ušao u ovaj meč i već nakon 10 minuta stigao do vodstva. Učinili su to Modri na sjajno, pošto je Kadzior ubacio s desne strane, a loptu spreman u šesnaestercu dočekao Dani Olmo, koji je zahvatio volej i zakucao loptu pod prečku.

City je nakon toga bio bolji protivnik, a dobru je igru krunisao pogotkom Gabriel Jesus u 34. minuti.

Isti igrač je početkom drugog poluvremena donio i potpuni preokret Građanima, te s dva gola kompletirao hat-trick. Bilo je 1:3 već u 54. minuti.

Tačku na ovu utakmicu je stavio mladi Foden golom u 84. minuti susreta za 1:4.

Amer Gojak je za Dinamo počeo ovu utakmicu i igrao do 81. minute, kada ga je zamijenio Majer, a tada je u igru ušao i Izet Hajrovoić umjesto Oršića.

Utakmica na Maksimiru je odigrana pred blizu 30 hiljada gledalaca.

Atalanta je u Harkivu slavila veliku pobjedu nad Shakhtarom golovima Castagnea u 66., Pašalića u 80. i Gosensa u 94. minuti, te se tako se plasirala u nokaut fazu zajedno sa Manchester Cityjem.

Tim iz Bergama je završio na drugom mjestu, Shakhtar s trećeg ide u Evropsku ligu, a Dinamo je okončao svoju evropsku avanturu.