SportCity, United i Everton ubjedljivi

City, United i Everton ubjedljivi

Odigrane su još četiri utakmice osmine finala engleskog Liga kupa, a nisu viđena iznenađenja.
Činilo se da će iznenađenje napraviti četvrtoligaš Newport, koji je od 5. minute golom Abrahamsa vodio protiv Newcastlea, ali Svrake su se uspjele provući.

Shelvey je u 87. minuti donio poravnanje, a regularni tok utakmice je završio 1:1.

Uslijedili su penali u kojim su fudbaleri Newcastlea bili sigurniji te su tako prošli u četvrtfinale.

Manchester City je na gostovanju kod Burnleyja slavio sa 0:3 golovima Sterlinga (2x) i Ferrana Torresa, a istim rezultatom je slavio i United na gostovanju kod Brightona.

Strijelci za Đavole bili su McTominay, Mata i Pogba. Dalje je prošao i Everton, koji je sa 4:1 savladao West Ham.