SportClippersi pregazili Lakerse u gradskom derbiju, Netsi upisali četvrti uzastopni poraz

Los Angeles Clippersi ostvarili su ubjedljivu pobjedu nad gradskim rivalom, 118:94.

Posao im je bio olakšan činjenicom da su Lakersi ponovo bili oslabljeni. U rosteru aktuelnih prvaka nije bilo LeBrona Jamesa, koji očito još uvijek nije u potpunosti zaliječio povredu zgloba. Nevolja ne dolazi sama, jer je već u prvoj četvrtini Anthony Davis napustio parket i više se nije vraćao u igru.

Stoga su tek u uvodnim minutama Lakersi figurirali kao ravnopravan protivnik, ostatak meča protekao je u apsolutnoj dominaciji Clippersa. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Paul George (24 poena) i Kawhi Leonard (15), strijelce Jezeraša predvodio je Kyle Kuzma (25).

Brooklyn je evidentno upao u krizu. Nije pomoglo ni 45 poena Kyriea Irvinga, Netsi su u gostima kod Mavericksa upisali četvrti uzastopni poraz. Dallas je slavio sa 113:99, uz još jednu dobru partiju Luke Dončića (24 poena, 10 skokova).