SportNogometCrna Gora na krilima Jovetića savladala Armeniju, Lewandowski briljirao protiv Rumunije

Njemačka – San Marino 7:0, Norveška – Češka Republika 1:1

U grupi C Njemačka je deklasirala San Marino rezultatom 7:0, dok su Norveška i Češka Republika remizirali, odigravši 1:1.

Nijemci su nastavili sjajan pobjednički niz. Nakon šest utakmica imaju šest pobjeda i gol razliku 27:1. Mrežu San Marina načeo je Draxler u 11. minuti. Potom je Wagner u 16. i 29. minuti povećao vodstvo. Igrao se 38. minut kada je Younes pogodio za 4:0 što je bio rezultat prvog dijela.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti Mustafi pogađa za 5:0. Šest gol za Elf postiže Brandt u 71. minuti, a konačnih 7:0 postavlja Wagner u 85. minuti.

Reprezentacija Češke Republike stigla je u Norvešku s ciljem da osvoji tri boda u borbi za drugo mjesto. Nakon prvih 45 minuta gosti su vodili 1:0, a pogodak je postigao Theodor Gebre Selassie u 36. minuti. Ipak, u nastavku domaći stižu do poravnanja preko Soederluna sa jedanaest metara u 55. minuti. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Crna Gora – Armenija 4:1, Poljska – Rumunija 3:1

U grupi E Crna Gora je ugostila i pobijedila Armeniju rezultatom 4:1, a Poljska je bila bolja od Rumunije 3:1.U ovoj grupi je neizvjesna borba za drugo mjesto. Selekcija Crne Gore bila je pod imperativom pobjede protiv Armenije. Meč se igrao u Podgorici, a u prvih 45 minuta domaći su vodili rezultatom 2:0. Golove su postigli Bećiraj u 2. i Jovetić u 28. minuti.

U nastavku domaći nastavljaju sa napadima, pa je tako Jovetić u 54. minuti svojim drugim golom doveo domaće u vodstvo 3:0. Raspoloženi Jovetić u 82. minuti postiže svoj treći, a za domaće četvrti pogodak. Počasni gol gosti postižu u 89. minuti kada je pogodio Koryan. Izuzetno važna pobjeda Crne Gore.

Poljska je lider ove grupe, a u ovom kolu odmjerili su snage sa Rumunijom. Nakon prvog dijela domaći su vodili 1:0 golom Lewandowskog sa jedanaest metara u 29. minuti. U nastavku domaći kreću snažno. Igrao se 57. minut kada je Lewandowski ponovo pogodio mrežu gostiju za 2:0. Pet minuta poslije napadač Bayerna novim golom upisao je hat-trick. Gol za goste postigao je Stancu u 77. minuti meča.

Litvanija – Slovačka 1:2

Nakon što je Slovenija savladala Maltu preuzela je drugo mjesto u grupi. Slovačka je željela da se vrati na poziciju koja vodi u doigravanje, a za to im je bila potrebna pobjeda u Litvaniji. Goste je u vodstvo doveo Weiss u 32. minuti meča.
U 58. minuti Hamšik pogađa mrežu domaćih za 0:2. Domaći su u 90. minuti preko Sernasa samnjili na konačnih 1:2.