SportKošarkaCrvena Zvezda iznenadila Real u Madridu

Crvena Zvezda iznenadila Real u Madridu

Košarkaši Crvene Zvezde napravili su čudo i slavili protiv Reala u 10. kolu košarkaške Eurolige na gostovanju u Madridu rezultatom 87:83. Real je odlično otvorio duel i prvu dionicu dobio sa pet poena razlike, pa je tada malo ko vjerovao da će beogradski tim napraviti jednu od najvećih senzacija. Ipak, gosti su napravili veliki preokret u drugoj dionici i tako otišli na odmor sa sedam poena prednosti. Treća četvrtina ponovo pripada srbijanskom predstavniku, a u posljednjim minutama meča Madriđani se, zahvaljujući Luki Dončiću vraćaju u meč. Ipak, nisu imali više sreće u završnici kako bi napravili preokret. Goste je do pobjede predvodio Taylor Rochestie sa 18 poena, dok je Milko Bjelica dodao 16. Sjajni Luka Dončić nije bio dovoljan Realu sa 20 ubačenih poena. U prethodnim mečevima dana CSKA je na svom terenu rezultatom 92:78 slavila protiv Barcelone uz fantastičan učinak trojke Clyburn-De Colo-Higgins, dok je siguran na svom parketu bio i Panathinaikos protiv Unicaje rezultatom 82:71.