SportCrvena zvezda poražena od aktuelnog prvaka Evrope

Crvena zvezda poražena od aktuelnog prvaka Evrope

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su sinoć u Beogradu od ruskog velikana CSKA iz Moskve rezultatom 81:86.

Izabranici trenera Dragana Šakote u beogradskoj “Stark Areni“ dočekali su aktuelnog prvaka Eurolige CSKA u meču 25. kola elitnog klupskog takmičenja na Starom kontinentu.

Nošen podrškom nacijača u prepunoj areni, tim Crvene zvezde odlično se suprotstavio favoriziranim Moskovljanima i prvo polivrijeme je završeno poenom prednosti za beogradski tim.

Košarkaši CSKA su u trećoj četvrtini bili fizički nadmoćniji od košarkaša Crvene zvezde i došli su do rezultatske prednosti od sedam poena. U posljednjoj četvrtini meča viđena je ponovo uzbudljiva i rezultatski neizvjesna igra. CSKA je na kraju slavio pobjedu rezultatom 86:81 i prekinuo loš niz nakon poraza od Olypiacosa i Anadolu Efesa.

Crvena zvezda u četvrtak igra naredni meč na gostovanju kod Basconije, dok CSKA istog dana dočekuje Barcelonu.