SportCrvena zvezda razbila Liberec, Dinamo osvojio veliki bod u Moskvi

Crvena zvezda razbila Liberec, Dinamo osvojio veliki bod u Moskvi

Odigrano je osam utakmica drugog grupne faze Evropske lige u grupama od G do L.
LASK i Ludogorets su bilo izuzetno efikasni, a na kraju je austrijski klub slavio. Dva pogotka za LASK postigao je Husein Balić, fudbaler bh. porijekla. Još su strijelci bili Grber i Raguž, a za goste tri gola postigao je Manu.

Milan je ostvario sigurnu pobjedu protiv Sparte iz Praga (3:0). Pogotke su postigli Diaz, Leao i Dalot, dok je u prvom poluvremenu Ibrahimović promašio penal. Svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić.

Crvena zvezda je demolirala Liberec (5:1). Ben je u 7. i 22. minuti pogađao za beogradski klub, da bi Matousek smanjio na 2:1 u 41. minuti. U drugom dijelu pogađali su Gajić, Katai i Falcinelli za konačnih 5:1.

Irfan Peljto je sudio utakmicu između Sivasspora i Maccabi Tel Aviva (1:2). Bh. sudija podijelio je osam žutih kartona, jedan crveni i dosudio penal. Kayode je doveo domaće u prednost, ali su domaći ostali sa igračem manje i Maccabi je došao do preokreta preko Bitona iz penala i Peretza.

AEK je poražen od Leicestera (1:2). Za Lisice pogađao je Vardy iz penala i Choudhury, a za grčki klub Tanković. Bh. veznjak Anel Šabanadžović priliku je dobio sa klupe u 86. minuti u redovima domaćih.

CSKA iz Moskve i Dinamo Zagreb odigrali su bez pogodaka, dok je Antwerp pogotkom Rafaelova u 29. minuti šokirao Tottenham (1:0).